A Vasarely: Future Echoes kiállításon a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának hallgatói mutatják meg, hogyan visszhangzik Vasarely öröksége a jelenben – friss, fiatal szemmel, kortárs válaszokkal.
A tárlat különlegessége, hogy első alkalommal a közönség is megismerheti a Vasarely 2026 – Pécs arculattervezési pályázat teljes anyagát.
Megnyitó és díjátadó: 2026. április 16. (csütörtök) 18:00
Helyszín: Nádor Galéria (Pécs, Széchenyi tér 15.)
A kiállítást megnyitja: Bóbics Diána DLA festőművész.
Mindenkit szeretettel várunk!
A 2026. április 30-ig látogatható tárlat hétfőtől péntekig 14-től 18 óráig tekinthető meg.
A belépés ingyenes.
| Háttér 2026-ban Pécs kettős jubileumot ünnepel: 120 éve született Victor Vasarely, és 50 éve nyílt meg a JPM Vasarely Múzeum.Ehhez az évfordulóhoz kapcsolódik a Vasarely: Future Echoes kiállítás, melyen a Janus Pannonius Múzeum és aPécsi Tudományegyetem Művészeti Kar együttműködésében a Kar hallgatóinak Vasarely örökségére reflektáló munkáit, valamint az ünnepi évad logópályázatára készült terveit ismerheti meg a közönség.A festészet, szobrászat, intermédia, divat és kárpit szakos hallgatók művei egy két féléves, interdiszciplináris egyetemi kurzus keretében jöttek létre, amelynek során a hallgatók kortárs művészeti válaszokat dolgoztak ki Vasarely vizuális örökségére, különös tekintettel az op-art és a geometrikus absztrakció formai és perceptuális kérdéseire.A tárlat másik fontos eleme a Vasarely 2026 – Pécs arculattervezési pályázat anyaga, amely most először válik a közönség számára is láthatóvá. A pályázatra a Művészeti Kar tervezőgrafika szakos hallgatói készítettek koncepciókat egy egyetemi kurzus keretében. A 2026-os jubileumi Vasarely-év arculattervezési pályázatát Kovács Luca, a Művészeti Kar másodéves tervezőgrafika szakos hallgatója nyerte. A díjnyertes arculatot 2026. március 4-én mutattuk be a JPM Modern Magyar Képtárban. |